Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trwają prace na ulicy Grundmanna. Od jutra zmiany w organizacji ruchu

Autor: w dniu 2023-09-20

W czwartek, 21 września wykonawca połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza wdroży kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu. Jezdnia wschodnia ul. Grundmanna – na odcinku od skrzyżowania z Opolską w kierunku ul. Chorzowskiej – będzie zamknięta. Ruch ma odbywać się skrajnym pasem drugiej jezdni.

Prace i konieczność zmian w organizacji ruchu związane są z budową połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza. Na tym etapie działań, od czwartku:

  • Zamknięta będzie wschodnia jezdnia ul. Grundmanna w kierunku Drogowej Trasy Średnicowej od skrzyżowania z ul. Opolską do nowo powstałej przewiązki.

  • Długość tego odcinka wynosi około 220 metrów. Ruch w tym miejscu – w kierunku Drogowej Trasy Średnicowej – będzie prowadzony skrajnym pasem lewej jezdni.

  • W związku z tym nie będzie też możliwości wjechania w ul. Grundmanna od ul. Opolskiej. Jadący z tego kierunku będą musieli korzystać z objazdu i kierować się na ul. Grundmanna przez ulicę Gliwicką.

Warto zachować szczególną ostrożność i stosować się do znaków.

Katowicka Agencja Wydawnicza podkreśla, że przedłużenie ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna – o wartości ponad 36 mln zł – to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Oprócz wspomnianego przedłużenia inwestycje obejmują także: przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.