Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trwają prace na ulicy Piłsudskiego. To pierwszy krok do usunięcia ważnego problemu

Autor: w dniu 2023-10-19

Ulica Piłsudskiego w Bytomiu będzie przebudowywana, by wreszcie uporać się z problemem notorycznych zalań. Zadanie podzielone zostało na etapy.

Ruszają prace związane z przebudową ulicy Piłsudskiego na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Piekarskiej. To pierwszy z kluczowych odcinków tej ważnej, bytomskiej arterii. Roboty warte blisko 600 tys. zł będą finansowane z budżetu miasta.

Kolejny – od skrzyżowania z ul. Matejki do ul. Chrobrego (odcinek DK 94) – zostanie przebudowany do końca 2025 roku. Na realizację inwestycji wartej prawie 45 mln zł został już wyłoniony wykonawca, który opracowuje projekt przebudowy ulicy oraz kanalizacji deszczowej wraz z budową zbiornika retencyjnego.

– Ulica Piłsudskiego to jedna z najważniejszych dróg w mieście, przy której kończymy duży projekt związany z rewitalizacją siedmiu kamienic, do których już wprowadzają się nowi mieszkańcy. Jednocześnie chcemy przebudować tę ulicę, aby w czasie nawalnych deszczów nie dochodziło do podtopień, które od wielu lat stanowią problem tej ulicy – mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

Prace na Piłsudskiego – wykonawca ma 45 dni

Przebudowę nawierzchni ulicy Piłsudskiego na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Piekarskiej będzie realizowała wyłoniona w przetargu firma ZRD Orfin z Radzionkowa. Wykonawca będzie miał 45 dni na wszystkie roboty budowlane, które obejmą: przebudowę jezdni, zjazdów do posesji i wejść do budynków oraz chodnika. W ramach zaplanowanych prac powstanie także ciąg pieszo-rowerowy, jak również wymienione zostaną studnie rewizyjne, ściekowe i teletechniczne.

Fot. UM Bytom/Hubert Klimek

Będą utrudnienia drogowe

Na czas prowadzonych robót na ulicy Piłsudskiego na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Piekarskiej zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Roboty będą wykonywane etapami z podziałem na prawą stronę jezdni (numery nieparzyste), a następnie lewą stronę (numery parzyste) oraz na roboty w jezdni i chodniku.

Bytomscy urzędnicy apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu.

Źródło: UM Bytom