Teraz gramy:

Title

Artist
Background

#RadioPiekaryPomaga – Piotruś z Orzecha potrzebuje sprzętu ortopedycznego i kosztownej rehabilitacji

Autor: w dniu 2023-10-18

Potrzebny jest niezbędny sprzęt ortopedyczny i kosztowna rehabilitacja dla Piotrusia z Orzecha. Społeczność szkolna zaprasza na koncert charytatywny.

Razem dla Piotrusia – to tytuł koncertu charytatywnego, który w sobotę, 21 października odbędzie się w Centrum Kultury Karolinka w Radzionkowie. Organizatorzy chcą w ten sposób wspomóc rodziców 8 latka w walce o jego zdrowie.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Orzechu wraz z Centrum Kultury Karolina w Radzionkowie zapraszają na koncert charytatywny "Razem dla Piotrusia". Wydarzenie odbędzie się 21 października o godzinie 17.00 w Karolince. Obok młodych wokalistów i instrumentalistów wstąpią Alicja Czura – Musialik, Adam Polakowski i Jacek Silski.

Piotruś potrzebuje wsparcia

Piotruś przyszedł na świat w marcu 2015 roku. Niestety nasz kochany synek od urodzenia musi stawać czoła wielu przeciwnościom losu. U Piotrusia została zdiagnozowana postępująca wada genetyczna, która jest odpowiedzialna za dystrofię mięśniową, z którą zmaga się nasz synek. Badania wykazały także hiperlordozę kręgosłupa lędźwiowego, śladową skoliozę piersiową lewostronną oraz lędźwiową prawostronną, a także tłuszczaka przy rdzeniu kręgowym. Dodatkowo u Piotrusia można zaobserwować nieznaczny przerost łydek oraz wiele innych przykrych dolegliwości, spowodowanych wrodzoną wadą genetyczną, która mimo ciężkiej i stałej rehabilitacji postępuje na tyle szybko, ze od lipca 2023 roku Piotruś przestał chodzić. Nasz synek wymaga stałej, intensywnej rehabilitacji, ciągłej farmakoterapii oraz specjalistycznej opieki medycznej. Problem zdrowotne naszego synka w znaczący sposób utrudniają mu jego codzienne funkcjonowanie oraz harmonijny rozwój. Jakiekolwiek ćwiczenia ruchowe są dla naszego syna wielkim wyzwaniem. Ze względu na postępującą chorobę, musi korzystać z wózka aktywnego. Piotruś ma w sobie jednak wiele determinacji i wierzymy, że z Państwa pomocą uda mu się krok po kroku powstrzymać swoje deficyty rozwojowe i cieszyć się swoim dzieciństwem. Ofiarowane przez Państwa wsparcie pozwoli nam rozszerzyć zakres działań rehabilitacyjnych w codziennej terapii Piotrusia oraz zakupić niezbędny sprzęt ortopedyczny.

Z całego serca dziękujemy za każdy gest! Państwa pomoc jest dla nas nieocenionym wsparciem!

Wdzięczni za okazane serce Rodzice Piotrusia