Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trwają zapisy na II Piekarski Bieg oraz marsz NW – Lecymy dla WOŚP

Autor: w dniu 2023-12-13

Ci, którzy lubią biegać i maszerować z kijami, a przy tym chcą wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, będą mieć taką okazję w Piekarach Śląskich. Trwają obecnie zapisy do wyjątkowego, sportowego wydarzenia.
Chętni mogą zapisywać się na II Piekarski Bieg oraz marsz nordic walking – Lecymy dla WOŚP, który odbędzie się 28 stycznia 2024 r. w parku w Kamieniu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Lecymy Durś. Celem imprezy jest gromadzenie pieniędzy na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Lecymy dla WOŚP, czyli pomaganie przez bieganie

Cel charytatywny to kluczowe zagadnienie dla organizatorów, ale Stowarzyszenie Lecymy Durś chce w ten sposób także popularyzować bieganie oraz nordic walking, jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku, propagować aktywny i zdrowy tryb życia, integrować środowiska biegaczy oraz osób uprawiających nordic walking, a także aktywizować mieszkańców Piekar Śląskich i miast ościennych do wspólnych przedsięwzięć sportowych.
Bieg oraz marsz nordic walking odbędą się w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, w godzinach 10.00-11.00. Start i meta będą się znajdować o pobliżu siłowni Xtreme Fitness przy ul. Stanisława Wyspiańskiego 2A. Trasa biegu będzie przebiegać ścieżką główną ścieżką parku w Kamieniu. Szczegóły opisane zostały w mediach społecznościowych:
Biuro zawodów czynne będzie w dniu Finału od godziny 8.00 do godziny 9.45 i będzie się znajdowało w pobliżu strefy start/meta.
Ile wynosi opłata startowa? Otóż w dniu finału wystarczy dokonać wpłatę bezpośrednio do puszki Fundacji w wysokości nie mniejszej niż 25 złotych. Nie ma możliwości wydania reszty lub rozmienienia pieniędzy, dlatego uczestnicy są zobowiązani do posiadania odliczonej gotówki. Każdy, kto zapisze się poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej (zapisy trwają do 26.01.2024 roku) – otrzyma pamiątkowy medal. Osoby, które nie zapiszą się poprzez formularz internetowy mogą zapisać się w dniu imprezy w biurze zawodów oraz wziąć udział w wydarzeniu. Organizatorzy podkreślają równocześnie, że istnieje możliwość, iż osoby te nie otrzymają pamiątkowego medalu.
Warto dodać, że pierwsza edycja wydarzenia zorganizowana została w 2019 roku. Dzięki opłatom wniesionym przez uczestników zdołano uzbierać wtedy kwotę 7000 złotych. Relacja z tego wydarzenia dostępna jest TUTAJ.
Zdjęcie wyróżniające: UM Piekary Śląskie