Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Odszedł Piotr Kochanek. Kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie?

Autor: w dniu 2023-12-13

Otwarty, serdeczny, pomocny – właśnie tak określają Piotra Kochanka, ci, którzy znali zmarłego 11 grudnia rzecznika prasowego siemianowickiego magistratu. Wiadomo, kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie.

Piotr Kochanek, rzecznik prasowy magistratu w Siemianowicach Śląskich był osobą, której nie trzeba było nikomu przedstawiać. Z należytą starannością wywiązywał się ze swoich obowiązków, ale dał poznać się także jako społecznik i muzyk. Niestety, ostatnie miesiące nie były dla niego łatwe. Był to czas nierównej walki z ciężką chorobą, która okazała się zbyt wymagającym przeciwnikiem.

Odszedł Piotr Kochanek. Zmarłego żegnają władze miasta i współpracownicy

To nieprawda, że nie ma osób niezastąpionych. To nieprawda, że ścieżki pamięci zarastają i z czasem nie pozostaje po nich żaden ślad. Wybacz, że wbrew tradycji żegnam Cię kolorowym zdjęciem, ale byłeś wielobarwnym ptakiem i takim będę Cię wspominał. A okazji do wspomnień – miejsc, sytuacji, Twoich śladów – będzie wiele: Siemianowice, Michałkowice, Park Górnik, ogródki działkowe Malwa, czerwiec, kwitnące robinie, apteka przy Andersa, plac zabaw na Hugo, wigilia dla samotnych, spokój kobiet po przejściach, niezgoda na przemoc, gitarowe solówki, społeczne ogrody, akcje charytatywne – tymi słowami żegnał zmarłego Rafał Kurowski, redaktor naczelny Radia Piekary.

Piotr Kochanek przegrał nierówną walkę z ciężką chorobą. Był wyjątkowym człowiekiem: troskliwym tatą, kochającym mężem, oddanym przyjacielem, niepoprawnym optymistą, świetnym muzykiem i inspirującym społecznikiem. Jeszcze kilka miesięcy temu, wszędzie było go pełno… dziś pozostała trudna do zrozumienia pustka. Odszedł w wieku 45 lat.

Uroczystości pogrzebowe śp. Piotra Kochanka odbędą się – jak poinformował siemianowicki magistrat – w sobotę, 16 grudnia. Rozpoczną się o godz. 8.30 mszą świętą w kościele św. Michała Archanioła w Siemianowicach Śląskich – Michałkowicach, przy ul. Kościelnej 1.