Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trzęsienie ziemi w Turcji. Na miejscu są polscy strażacy

Autor: w dniu 2023-02-07

Polscy strażacy zostali skierowani do tureckiego miasta Adiyaman – położone w pobliżu epicentrum jest jednym z najbardziej zniszczonych na skutek wczorajszego trzęsienia ziemi.

Dreamliner z polskimi strażakami na pokładzie wystartował wczoraj z lotniska Chopina w Warszawie. Wylądował w miejscu docelowym – miejscowości Gaziantep o 2:29 lokalnego czasu. Polacy dotarli jako trzeci w regionie Gaziantep. Skierowani zostali do miejscowości Adiyaman na północny wschód od Gaziantep. Będą realizować zadania zlecane przez lokalne władze.

Trzęsienie ziemi w Turcji. Na miejscu działają Polacy

Do działań podejmowanych przez służby odniósł się w Polsat News Komendant Główny PSP.

-Największe zagrożenie to dziś są wstrząsy wtórne i mróz który też nam przeszkadza. Mamy sprzęt do stabilizacji, zanim zrobimy jakąś przestrzeń w którą będziemy wchodzić, musimy ją ustabilizować – mówił w trakcie rozmowy z dziennikarzami gen. bryg. Andrzej Bartkowiak

Polacy będą współpracować ze strażakami z Algierii i Cypru. Bryg. Grzegorz Borowiec dowodzący grupą polskich ratowników zaznaczył, że wszyscy mają nadzieję – jak zwykle w przypadku takich akcji – na odnalezienie żywych. Podkreślił równocześnie, że w przypadku tych działań liczy się każda godzina.

Wskutek trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię zginęło ponad 4000 osób, a ponad 11 tysięcy zostało rannych.

Fot. PSP


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.