Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trzy osoby w areszcie. Dopuściły się oszustwa „na policjanta”

Autor: w dniu 2023-11-30

Coraz częściej policjanci namierzają tych, którzy odpowiadają za oszustwa. Tak było w ostatnim czasie na terenie powiatu wodzisławskiego. Okazuje się, że ci, którzy wykorzystują starsze osoby, nie zawsze są bezkarni.

Małżonkowie z powiatu wodzisławskiego byli przekonani, że pomagają mundurowym w schwytaniu przestępców i przekazali fałszywym funkcjonariuszom duże pieniądze. Intensywna praca radlińskich kryminalnych doprowadziła do szybkiego zatrzymania tych oszustów.

Oszustwo "na policjanta". Sprawcy namierzeni

Radlińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie metodą "na policjanta". Okazało się, że małżonkowie z powiatu wodzisławskiego byli przekonani, że pomagają mundurowym z Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach w schwytaniu przestępców i przekazali im ponad 100 tysięcy złotych. Nad sprawą pracowali kryminalni z Komisariatu Policji w Radlinie i w niecałe dwa tygodnie ustalili tożsamość sprawców tego przestępstwa. 28-letni mężczyzna został zatrzymany w Bytomiu, natomiast 45-letnia kobieta i jej 30-letni znajomy w Rudzie Śląskiej.

Wspólnicy usłyszeli zarzut oszustwa. Na wniosek śledczych oraz prokuratora sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Podejrzanym grozi teraz kara do 8 lat więzienia.

Policjanci nieustannie apelują o rozwagę do seniorów i ich najbliższych, by być świadomym tego zagrożenia i nie wierzyć w opowiadane, nieprawdziwe historie.