Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trzy zakazy kierowania i trzy promile w organizmie

Autor: w dniu 2023-04-03

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Mikołowa zatrzymali 33-latka, który prowadził samochód, mając w organizmie 3 promile alkoholu. Dodatkowo, jak się okazało, miał 3 zakazy kierowania.

W piątek tuż po godzinie 22.00 policjanci drogówki patrolowali trasę DK81. W pewnym momencie zauważyli Audi. Był to ten sam samochód, którym – wedle świadka – dzień wcześniej miał przyjechać do swojego domu pijany mężczyzna.

Trzy zakazy kierowania nie były dla niego problemem

Kierowca nie uczył się, jak się okazało, na błędach. Został przebadany alkomatem. Okazało się, że na wyświetlaczu urządzenia pojawiła się wartość niemal 3 promili alkoholu w organizmie. Policyjny system wykazał też 3 aktywne, sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. 33-letni mieszkaniec Mikołowa miał już zatrzymane prawo jazdy. Za lekceważące podejście do obowiązujących przepisów, a przede wszystkim do podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze, ponownie stanie przed sądem. Tym razem grozi mu kara do 5 lat więzienia.

-Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji. Apelujemy jednak nie tylko do kierowców, ale również do świadków takiego zachowania. W sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę pojazdu, powinniśmy podjąć działania zmierzające do niedopuszczenia takiej osoby do kierowania! Gdy uniemożliwienie kierującemu dalszej jazdy jest niewykonalne, powinniśmy niezwłocznie zawiadomić Policję! Jeden telefon może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii – apelują policjanci.