Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Pijana wiozła dziecko. Uszkodziła szereg aut. Zareagowali świadkowie

Autor: w dniu 2023-04-03

Siedząca za kierownicą Opla kobieta była pijana. Swoją nieodpowiedzialną jazdą naraziła na szwank cztery zaparkowane samochody. Dodatkowo okazało się, że w samochodzie przewoziła 4-letnią córkę.

Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali 38-letnią kobietę, która prowadziła samochód, mając w organizmie 2 promile alkoholu. Na domiar złego przewoziła 4-letnią córkę.

Pijana wiozła dziecko

Do zdarzenia doszło w sobotę, po godzinie 16:00. Policjanci otrzymali wtedy zgłoszenie, z którego wynikało, że świadkowie zatrzymali  na ulicy Czołgistów w Piekarach Śląskich kobietę kierującą Oplem, która może znajdować się po spożyciu alkoholu. Nie pomylili się. Badanie alkomatem wykazało u 38-latki blisko 2 promile alkoholu.

Zatrzymanie na ulicy Czołgistów

Jak ustalili mundurowi, kobieta przewożąc swoją 4-letnią córkę doprowadziła do kollizji z 4 zaparkowanymi pojazdami. Nieodpowiedzialna kierująca trafiła do policyjnego aresztu i usłyszała dziś zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia człowieka na niebezpieczeństwo, za które grozi jej do 5 lat więzienia.

-Dziękujemy zgłaszającym za zdecydowaną reakcję, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwej kierującej. Bez Państwa pomocy kierująca mogłą doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Państwo zaprezentowali stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że takie zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia – mówi Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji