Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tychy: Nowy sprzęt medyczny w szpitalu Megrez

Autor: w dniu 2023-05-19

Łóżko porodowe o wartości 50 tysięcy złotych, aparaty KTG za 100 tysięcy, EKG, kriostat, defibrylator oraz szereg innych urządzeń i przyrządów medycznych ratujących zdrowie i życie o wartości 600 tysięcy złotych trafiło do Szpitala Megrez w Tychach. Sprzęt kupiono m.in. dzięki wsparciu miasta Tychy, Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego oraz ze środków własnych placówki.

Nowe łóżko porodowe na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym to spełnienie obietnicy, jaką we wrześniu 2022 roku podczas Jubileuszu 50-lecia Szpitala Megrez złożył prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Złożył on wtedy na ręce prezes szpitala Marioli Szulc czek o wartości 50 tys. zł z przeznaczeniem na ten właśnie cel. Teraz łóżko zostało oficjalnie przekazane dla szpitala przez prezydenta miasta na wyremontowanej w 2021 roku porodówce. Oprócz tego, placówka zakupiła szereg wysokiej klasy urządzeń medycznych dla innych oddziałów o łącznej wartości blisko 600 tys. zł.

Cieszę się, że mogłem wypełnić słowo dane mieszkańcom podczas jubileuszowej Gali 50-lecia Szpitala Megrez. Nowe łóżko będzie służyć wszystkim kobietom z Tychów i okolic, które zdecydują się rodzić w naszym szpitalu. Patrząc dziś na ten oddział, wyposażony w świetny sprzęt i wspaniałą kadrę, jestem przekonany, że pacjentki i ich maluchy znajdą tu najlepszą możliwą opiekę – mówi Andrzej Dziuba, Prezydent Tychów.

Łóżko zawiera szereg funkcji zaprojektowanych z myślą o komforcie ciężarnej (m.in. elektryczna regulacja pozycji, wygodny materac) i dołączyło listy wysokiej klasy urządzeń, będących do dyspozycji przyszłych mam. Oddział zyskał również 4 nowoczesne aparaty KTG, które pozwalają na ciągłe monitorowanie stanu zdrowia kobiety oraz płodu. Co istotne, Tyska porodówka, jako jedna z najnowocześniejszych w województwie śląskim oferuje wiele udogodnień podczas porodu, takich jak wanna do porodów w wodzie, muzykoterapia, aromaterapia, worki sako itp. Rodzące doceniają także zaangażowaną i empatyczną kadrę lekarzy oraz położnych, które wspierają pacjentki na każdym etapie pobytu.

To nie koniec zakupów, jakich niedawno dokonał Szpital Megrez. Za łączną kwotę 598 tys. zł zakupiono także: 6 aparatów EKG, 3 pompy infuzyjne służące do dawkowania leków, fotel laryngologiczny, zestaw do mikrochirurgii krtani, komplet narzędzi chirurgicznych do artroskopii barku, wiertarkę okulistyczną do usuwania ciał obcych, narzędzia okulistyczne, soczewki, kriostat do utrzymywania pobranych materiałów w niskiej temperaturze, defibrylator czy zestaw do żywienia dojelitowego oraz inne sprzęty ratujące zdrowie i życie. Blisko 75 proc. kwoty placówka sfinansowała ze środków własnych.

Dzięki tym niezbędnym inwestycjom, nasza placówka jest teraz jeszcze lepiej przygotowana do świadczenia najwyższej jakości opieki medycznej. Z myślą o naszych pacjentach zakupiliśmy wiele istotnych urządzeń, które znacząco poprawią nasze możliwości diagnostyczne i terapeutyczne. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w proces pozyskania tych sprzętów – mówi Mariola Szulc, Prezes Szpitala Megrez.

W tyskim szpitalu w ciągu ostatnich dwóch lat wykonano wiele inwestycji, m.in. wyremontowano porodówkę, przeprowadzono termomodernizację, dzięki której placówka zyskała nową elewację, a obecnie trwa remont jednego z pawilonów, gdzie będzie znajdować się nowoczesny Oddział Obserwacyjno-Zakaźny. Niedawno ruszył także projekt modernizacji instalacji centralnego ogrzewania, a już w wkrótce startuje kompleksowy remont V piętra szpitala.

Foto i źródło: Szpital Megrez