Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Uciekała pieszo „wiślanką”. Dostała mandaty na 11 tysięcy złotych

Autor: w dniu 2023-06-02

Skrajnie nieodpowiedzialna 21-latka uciekała przed policjantami. Biegała pomiędzy samochodami poruszającymi się po ruchliwej drodze. 

Policjanci z cieszyńskiej drogówki patrolowali DK-81 w Ochabach Wielkich, kiedy zauważyli Toyotę, którą podróżowały dwie kobiety.  Co działo się później?

Uciekała pieszo "wiślanką" w Ochabach Wielkich

Okazało się, że pasażerka przypominała osobę ukrywającą się przed organami ścigania. Mundurowi dali kierującej jasny sygnał do kontynuowania jazdy za radiowozem i zatrzymania się we wskazanym miejscu. Nagle kierująca Toyotą zatrzymała swój samochód i wtedy wybiegła z niego 21-letnia pasażerka. Rozpoczął się pościg za kobietą. Prowadził go pieszo, a jakże, policjant… grupy Speed.

-Kobieta przebiegała pomiędzy pędzącymi samochodami, stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Ostatecznie policjant grupy SPEED dogonił 21-latkę i obezwładnił ją – mówi podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji

Zarówno ona, jak i koleżanka siedząca za kierownicą mają teraz problemy.

Uciekinierka została zatrzymana i została zaprowadzona do radiowozu. Tam potwierdziło się, że jest skonfliktowana z prawem. Była poszukiwana 3 listami gończymi. Po tym, gdy dostała mandaty na ponad 11 tysięcy złotych za to, jak zachowała się na drodze, trafiła do aresztu. Problemy ma też 18-letnia kierująca. Za to, że umożliwiła koleżance ucieczkę i przyczyniła się do niebezpiecznej sytuacji na ruchliwej drodze, dostała mandat na kwotę 5 tysięcy złotych, a na jej konto trafiło 15 punktów karnych.