Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ulica Przemysłowa już gotowa. Ma ułatwić życie kierowcom

Autor: w dniu 2023-06-02

Nowa inwestycja drogowa w Świętochłowicach ma duże znaczenie dla usprawnienia komunikacji w Świętochłowicach. Powstała dzięki wsparciu rządowych pieniędzy. 

Ulica Przemysłowa w Świętochłowicach ma ułatwić poruszanie się po mieście, a przy okazji ożywić okoliczne tereny. Jest już gotowa droga i połączenie jej z Drogową Trasę Średnicową.

-Mamy kolejny zjazd z DTŚ-ki od strony Katowic i potem wjazd w stronę Gliwic.  To też pozwoli nam rozładować korki, szczególnie te w okolicy zjazdu na ulicę Bytomską. Zjazd jest dla nas dodatkowym bypassem, który pozwoli w miarę elastycznie prowadzić ruch w stronę północną – mówi Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Dodaje równocześnie, że ta inwestycja zmieni oblicze miasta. Tereny inwestycyjne pod jej budowę zostały sprzedane przez miasto za kwotę 16 milionów złotych, a właściciel pracuje nad tym, by w tym rejonie powstały dodatkowe miejsca pracy. Może być ich nawet kilkaset.

– Droga powstała dzięki rządowemu wsparciu. Nowoczesna droga, z pasem dla rowerów i pieszych, kosztowała niecałe 11 milionów złotych, gdzie ponad 10 milionów złotych to były środki z programów rządowych – dodaje wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Jaki był zakres prac? Szczegóły tłumaczy Michał Staszewski z firmy Drogopol.

-Mieliśmy do wybudowania 1,5 kilometra drogi wraz z rondem, które przyszłościowo powinno skomunikować kolejne tereny. Wykonaniem potężnego nasypu drogowego, umożliwiającego skomunikowanie tego terenu z Drogową Trasą Średnicową, a na potrzeby funkcjonowania drogi zostało wybudowane ponad kilometr kanalizacji deszczowej, nowe, ledowe oświetlenie wraz z dodatkowym kanałem teletechnicznym  – mówi Staszewski

Pierwsi mieszkańcy, na razie na rowerach, mieli okazję przetestować nowy odcinek drogi:

-Elegancko, nie ma do czego porównywać. Człowiek prawie zapomniał, jak to wyglądało – mówi jeden z rozmówców Marcina Hirnyka

Nowy odcinek ulicy Przemysłowej łączący DTŚ z ulicą Mickiewicza zostanie udostępniony kierowcom dzisiaj o godzinie 15:00.