Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Uciekali quadem przed policją i ukryli się w krzakach

Autor: w dniu 2024-05-31

Dzielnicowi z Pietrowic Wielkich w powiecie raciborskim zatrzymali 15-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. On i jego pasażer skryli się w krzakach. 

Do zdarzenia doszło w środę na ulicy Raciborskiej w Makowie . Patrolujący tamten rejon dzielnicowi zauważyli quada bez tablicy rejestracyjnej. Włączyli w radiowozie niezbędne sygnały, dając tym samym kierującemu polecenie do zatrzymania się, ale ten nie zamierzał się zatrzymać i przyśpieszył.

Uciekali quadem przed policją. Nastolatek stanie przed sądem

Młody kierowca usilnie próbował zgubić policyjny pościg i wjechał na przydrożne pole. Mundurowi ruszyli za nim. Po kilku minutach dostrzegli quada oraz dwie osoby ukrywające się w krzakach. Okazało się, że uciekinierzy, to mieszkańcy pobliskiej miejscowości w wieku 15 i 13 lat.

– Za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, 15-latek odpowie przed sądem rodzinnym. Dodatkowo okazało się, że quad, którym się poruszali w ogóle nie został zarejestrowany w naszym kraju, a także nie posiadał opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia OC – informuje sierż. szt. Joanna Wiśniewska z raciborskiej policji.

Przypomina równocześnie w kontekście tego zdarzenia, że nieletni również odpowiadają za swoje zachowanie.

– Apelujemy do rodziców, aby zwracali uwagę na to, gdzie i jak spędzają czas ich dzieci. W trosce o dobro i bezpieczeństwo młodzieży, apelujemy o właściwą i szybką reakcję na niepokojące sygnały dotyczące ich zachowań, które najczęściej prowadzą do demoralizacji i przestępczości nieletnich – podkreśla Wiśniewska.

Tagi