Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Uderzenie w narkobiznes. Zatrzymano 3 osoby

Autor: w dniu 2023-10-11

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Katowicach zlikwidowali fabrykę amfetaminy i zatrzymali 3 osoby związane z nielegalnym procederem.

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową od wielu miesięcy pracowali nad sprawą. Podejrzewali, że w jednej z miejscowości na Śląsku może być produkowana amfetamina. Obserwowali osoby związane z tym procederem. Kiedy byli pewni, że nie ma mowy o pomyłce, wkroczyli do akcji.

Narkobiznes rozbity. Hurtowe ilości narkotyków przejęte przez policję

Razem z policyjnymi kontrterrorystami z Krakowa i Opola weszli na teren posesji, gdzie produkowano narkotyki. Przejęli około 30 kilogramów amfetaminy, 18 kilogramów tabletek ekstazy, 3 kilogramy marihuany, kokainę, metamfetaminę i mefedron oraz około 30 litrów płynnej substancji. Wiele wskazuje na to – czytamy w policyjnym komunikacie – że to płynna amfetamina, jednak potwierdzi to ostatecznie badanie laboratoryjne. Znaleziono również dwa karabiny, pistolet maszynowy, a także 300 sztuk ostrej amunicji. Stróże prawa zatrzymali trzy osoby związane z nielegalnym procederem – dwóch mężczyzn w wieku 33 i 60 lat oraz 31-letnią kobietę.

Zamknięto rodzinny narkobiznes. Zatrzymani mają od 24 do 60 lat

Podczas przeszukania znaleziono również prawie 300 tysięcy złotych, które mogą pochodzić ze sprzedaży narkotyków, dlatego całą sumę zabezpieczono na poczet ewentualnych kar. Cała trójka usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, jednak niewykluczone, że zostaną one rozszerzone.

33-latek został tymczasowo aresztowany, natomiast wobec 31-latki prokurator zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe, a także zakazał opuszczania kraju. Zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia.