Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Będą udogodnienia dla pasażerów jadących w Beskidy

Autor: w dniu 2023-08-07

Na stacjach i przystankach między Chybiem a Skoczowem na linii kolejowej do Wisły, podróżni zyskają lepszą informację o kursowaniu pociągów. Zegary i komunikaty dźwiękowe ułatwią podróże. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na nowy system urządzeń.

Podróżujący pociągiem z Katowic w Beskid Śląski skorzystają z dodatkowych ułatwień. Na stacjach i przystankach: Chybie Mnich, Zaborze, Pierściec, Skoczów Bajerki i Skoczów przewidziano montaż systemu do emisji dźwiękowych komunikatów. Zainstalowane zostaną także zegary. Planowana jest też zabudowa czujników ruchu pociągów, koniecznych do zapewnienia prawidłowego działania elementów systemów dynamicznej informacji pasażerskiej. Nowe rozwiązania podnoszą poziom obsługi podróżnych i zachęcają do korzystania z kolei.

W grudniu ubiegłego roku zakończyły się prace, dzięki którym szybko i komfortowo dojedziemy pociągiem w Beskid Śląski. Dostęp do kolei zwiększyły nowy przystanek Ustroń Brzegi i przebudowane perony m.in. w Skoczowie, Goleszowie, Cieszynie, Ustroniu, Ustroniu Polanie i Wiśle Uzdrowisko. Projekt o wartości 460 mln zł, dofinansowany ze środków unijnych w ramach RPO Województwa Śląskiego, obejmował linie od Chybia przez Skoczów do Cieszyna i Wisły Głębce.

Foto i źródło: PKP PLK