Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ukradła auto. Chciała uniknąć kary. Zobacz, co zrobiła!

Autor: w dniu 2023-03-31

Ta kobieta skorzystała ze złodziejskiej okazji. Ukradła dokumenty, kluczyki z osobowego Opla i odjechała w siną dal. Chciała uniknąć odpowiedzialności, zmieniając tablice rejestracyjne, ale jak to zrobiła… To trzeba zobaczyć. 

Z poniedziałku na wtorek w jednym z chorzowskich hoteli skradziono dokumenty, pieniądze i kluczyki do osobowego Opla. Złodziejka wsiadła za kierownicę autem, którego wartość wyceniono na ponad 87 tysięcy złotych.

Ukradła auto. Zmieniła wygląd tablicy rejestracyjnej

Policjanci odebrali zgłoszenie i zaczęli szukać. Połączyli sprawę z podobną sytuacją, do jakiej doszło w styczniu tego roku i wytypowali podejrzaną kobietę. Skradzione przez nią auto zobaczyli w Świętochłowicach. Okazało się, że tablice rejestracyjne zostały zmodyfikowane, ale w dość nietypowy i prymitywny sposób. Litera S została zamieniona w ósemkę:

Fot. KMP Chorzów

Policjanci zablokowali auto, uniemożliwiając kobiecie ucieczkę. 24-latka ze Świętochłowic została zatrzymana i przewieziona do komendy. Okazało się, że orzeczono wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów, a podczas jej przeszukania znaleźli 10 niewielkich pakunków z marihuaną i amfetaminą.

To jednak nie koniec problemów młodej kobiety. Jej nietypowe zachowanie podczas zatrzymania skłoniło policjantów do wykonania badania narkotestem. W organizmie kierującej były amfetamina i benzodiazepiny.
Decyzją prokuratora 24-latka została objęta policyjnym dozorem. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.