Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ukradli koła od auta. Podobnych wyczynów mają na swoim koncie znacznie więcej

Autor: w dniu 2023-03-16

Ukradli koła od kilku przynajmniej samochodów – są już w rękach policji. 

Kryminalni z rybnickiej komendy namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lat oraz 21-latkę, podejrzanych o kradzież kół z 5 nowych osobówek w z jednym z salonów samochodowych.

Straty oszacowano na kwotę około 60 tysięcy złotych. Śledczy odzyskali większość opon wraz z felgami. Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 marca. Z terenu ogrodzonej posesji salonu samochodowego w Rybniku, przy ulicy Żorskiej, skradziono 20 kół na aluminiowych felgach z zaparkowanych tam nowych pojazdów.

Straty, w tym zniszczenia samochodów spowodowane przez sprawców, oszacowano na kwotę około 60 tysięcy złotych. W wyniku podjętych działań, kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lat, a także 21-letnią rybniczankę.

Jak ustalili śledczy, 21-latek w nocy przeskoczył przez ogrodzenie salonu, po czym wykręcił koła z osobówek. Następnie wspólnie z 24-latkiem i znajomą kobietą, załadowali łup do samochodów i odjechali.

Pracujący nad sprawą śledczy szybko dotarli do sprawców kradzieży i odzyskali większość skradzionych kół. Mieszkańcom Rybnika grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Źródło: Policja Rybnik