Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ukradli… puste butelki. Łup zakopali

Autor: w dniu 2023-10-31

Weszli do magazynu i zaczęli wynosić stamtąd puste butelki po piwie. Potem podjęli dalsze działania, ale niedługo cieszyli się wolnością, bo do ich drzwi policjanci.

Anonimowy świadek zadzwonił w niedzielę wieczorem na numer alarmowy i powiadomił mundurowych, że dwóch zamaskowanych mężczyzn wynosi z terenu przysklepowego magazynu przy ulicy 1 maja w Kaletach kontenery z butelkami.

Wynieśli z magazynu puste butelki

Chwilę po zgłoszeniu na miejsce przyjechali policjanci, ale zastali tylko uszkodzoną siatkę ogrodzenia magazynu i potwierdzili kradzież. Wewnątrz brakowało kilku skrzynek z butelkami po piwie.

Mundurowi od razu zajęli się sprawą i sprawdzili nagrania monitoringu. Kamery zarejestrowały sylwetki złodziei, a stróże prawa od razu ustalili ich tożsamość. Okazali się nimi znani policjantom z innych kradzieży mieszkańcy Kalet w wieku 32 i 30 lat.

Poranna wizyta policjantów

Rankiem mundurowi zapukali do drzwi mieszkań obu mężczyzn. Zatrzymani tego samego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali oraz wskazali miejsce, gdzie ukryli swój łup wart… kilkaset złotych. Był to wykopany kilkaset metrów od sklepu dół w ziemi, gdzie schowali skrzynki i przykryli je gałęziami.

Teraz ich sprawą zajmie się prokurator, a później sąd, który zdecyduje o ich ukaraniu. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Źródło i zdjęcie: KPP Tarnowskie Góry