Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policja przejęła hurtowe ilości papierosów. W proceder zamieszany mieszkaniec Bytomia

Autor: w dniu 2023-10-31

Hurtowe ilości nielegalnych papierosów przejęte przez policję. Były ukryte w magazynach na terenie Piekar Śląskich i powiatu będzińskiego.

Bytomscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przechwycili ponad 1.300.000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ręce mundurowych wpadli także właściciele nielegalnego towaru.

Hurtowe ilości papierosów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu przeprowadzili akcję, w wyniku której zabezpieczyli hurtowe ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi wcześniej ustalili, że na terenie Bytomia i jednej z posesji powiatu będzińskiego, w garażu mają znajdować się hurtowe ilości wyrobów tytoniowych. Ostatecznie w wyniku przeprowadzonych działań policjanci w dwóch garażach znajdujących się na terenie powiatu będzińskiego i Piekar Śląskich oraz w dwóch samochodach ujawnili ponad milion trzysta tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę miliona złotych z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego. Mundurowi zatrzymali także właścicieli nielegalnego towaru.

Nielegalne papierosy przejęte w Bytomiu

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn: 58-letni mieszkaniec Bytomia oraz 50-letni mieszkaniec Strzyżowic. Obaj usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo skarbowe grozi im wysoka grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności.