Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ukradli telefon koledze, a potem płacili nim za wszystko na co mieli ochotę

Autor: w dniu 2023-03-15

Policjanci z rudzkiej trójki zatrzymali parę złodziei, którzy podczas libacji alkoholowej ukradli telefon 59-letniemu rudzianinowi.

Mężczyzna miał w swojej komórce zainstalowaną aplikację bankową, którą dokonywał płatności, a sprawcy, wykorzystując ją, ograbili go z ponad 2 tys. złotych.

Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku tygodnia policjanci z Kochłowic zostali powiadomieni o kradzieży telefonu komórkowego, za którego pośrednictwem sprawca dokonał kilku transakcji, uszczuplając konto właściciela na ponad 2000 złotych.

Jak się okazało 56-letni rudzianin, w ubiegły weekend spożywał alkohol z parą znajomych, którzy wykorzystali okazję i ukradli swojemu sponsorowi telefon. Wcześniej w trakcie zakupów w sklepie podpatrzyli jaki pin wpisuje w telefonie ich znajomy, płacąc aplikacją bankową.

Znając pin i mając jego telefon, rozpoczęli zakupy. Gdy rudzianin zorientował się, że nie ma telefonu, a na jego koncie odnotowanych było kilka transakcji, od razu powiadomił rudzkich mundurowych.

Śledczy z komisariatu 3 przesłuchali 45-letniego mężczyznę i jego 49-letnią partnerkę i przedstawili im zarzuty kradzieży telefonu i włamania na konto bankowe i kradzież pieniędzy z niego. O ich dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator i rudzki sąd.

Źródło: Policja Ruda Śląska