Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Uprowadził dziecko i miał zabić byłą partnerkę. Jest akt oskarżenia

Autor: w dniu 2023-09-01

Ciało kobiety, z licznymi ranami, zostało znalezione w mieszkaniu. Jej dziecko uprowadzono. Zatrzymano osobę podejrzewaną o tę zbrodnię. Teraz prokuratura informuje o zakończeniu śledztwa.

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu, kierując do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia, zakończyła prowadzone od listopada 2022 r. wspólnie z policjantami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, śledztwo przeciwko 26-letniemu Norwegowi.

Uprowadził dziecko i miał zabić byłą partnerkę

Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo byłej partnerki oraz uprowadzenie ich małoletniego dziecka. Do zbrodni doszło 5 listopada ub.r. w jednym z oświęcimskich mieszkań. Tego dnia w godzinach popołudniowych Policja została powiadomiona o odnalezieniu przez rodzinę zwłok kobiety. Na ciele 26-latki widoczne były rany cięte, które wskazywały, że doszło do zabójstwa.

Na miejscu zbrodni pracowali policjanci, którzy pod nadzorem Prokuratora przeprowadzili szczegółowe oględziny. Zabezpieczono ślady i zrobiono wszystko, co niezbędne, żeby ustalić dokładne okoliczności zbrodni. Wytypowano osobę, która miała dopuścić się zbrodni. To Norweg, który miał wówczas 25 lat, były partner ofiary.

Rozpoczęto szeroko zakrojone poszukiwania. Z ustaleń śledczych wynikało, że pod opieką mężczyzny znajduje się 5-letnia dziewczynka – córka pary. Ogłoszono w związku z tym Child Alert.

Jeszcze tej samej nocy duńscy policjanci na autostradzie w Kopenhadze do kontroli drogowej zatrzymali volkswagena. Za jego kierownicą siedział poszukiwany, a na tylnym siedzeniu pojazdu znajdowała się 5-letnia dziewczynka. Norweg został zatrzymany i trafił do jednostki Policji w Kopenhadze.

Dziecko całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę duńskich służb socjalnych, a następnie rodzinie. Wobec mężczyzny podejrzanego o zabójstwo i uprowadzenie dziecka została wszczęta procedura ekstradycyjna w trybie Europejskiego Nakazu Aresztowania. 29 grudnia w godzinach wieczornych Norweg został przetransportowany drogą lotniczą przez policjantów z Wydziału Konwojowego Biura Prewencji KGP i przekazany najpierw policjantom z Komendy Stołecznej Policji w celu osadzenia w areszcie, a później funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i osadzony w areszcie śledczym w Małopolsce.

Norweg, który porwał 5 letnią Mię i miał zamordować jej mamę jest już w Polsce

3 stycznia 2023 r. w Prokuraturze Rejonowej w Oświęcimiu usłyszał zarzuty zabójstwa oraz uprowadzenia dziewczynki. Podejrzany częściowo przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Tego samego dnia został przeprowadzony eksperyment procesowy w postaci wizji lokalnej w miejscu zbrodni, a nazajutrz Sąd Okręgowy w Oświęcimiu przedłużył jego areszt.

W toku prowadzonego postępowania śledczy wykonali szereg czynności, które były niezbędne do zebrania rzetelnego materiału dowodowego, obrazującego okoliczności i przyczyny przestępstwa.

Powołano biegłych z zakresu medycyny sądowej, przesłuchano wielu świadków. Mozolna kilkumiesięczna praca małopolskich policjantów i Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu pozwoliła na sporządzenie przez Prokuraturę Rejonową w Oświęcimiu aktu oskarżenia przeciwko 26-letniemu Norwegowi i skierowanie go do Sądu Okręgowego w Krakowie.