Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Urodziny Katowic coraz bliżej. Przygotowania trwają

Autor: w dniu 2023-09-06

Mrozu i Grubson zapraszają 9 września na koncert pełny nowych aranżacji znanych utworów i zaskakujących spotkań. Będzie to okazja, by przekonać się, jak dużym potencjałem muzycznym dysponuje stolica województwa. 

Tym, którzy już się niecierpliwią i szukają planów na to, co robić w czasie wolnym, informujemy, że urodzinowy jarmark na katowickim rynku już cieszy oczy odwiedzających.

Wkrótce do świętowania Urodzin Katowic dołączy Stefa Kultury. W sobotę, 9 września odbędzie się tam bezpłatny koncert promowany hasłem "Kocham Katowice"

-Mamy do czynienia z bardzo wyjątkowym wydarzeniem, dlatego, że ta formuła tylko jeden raz w roku ma szansę się zrealizować. Do tej pory Mrozu z Grubsonem jeszcze razem na scenie nie występowali i niewątpliwie urodziny miasta Katowice będą do tego okazją. Liderzy zapraszają do udziału swoich gościmówi Sandra Hajduk, rzeczniczka prasowa katowickiego magistratu.

W sobotę Stefa Kultury dostępna będzie dla publiczności od godziny 16.00. Pierwsi artyści na scenie pojawią się o 17.00.

– Przygotujemy specjalny set muzyczny. To będzie niezapomniane show! Pojawią się wspaniali goście, tacy jak Małgorzata Ostrowska, Zalia, Kuba Badach i inni – mówił w trakcie konferencji prasowej zapowiadającej koncert "Kocham Katowice" Grubson. – Ja pojawię się na koncercie Grubsona, Grubson pojawi się u mnie. Będzie pełno bluesa, funku, soulu i hip-hopu. Musicie tam być! – dodał Mrozu.

Na scenie wystąpi także Rubens – wokalista i gitarzysta, który zanim zaczął solową karierę, grał u boku innych muzyków. W tym roku był nominowany w aż 6 kategoriach do Nagrody Fryderyka. Na scenie wystąpią też dziewczyny z tria Szklane Oczy. Kiedyś debiutowały w katowickim programie Dzielnica Brzmi Dobrze, a teraz wracają z nowym repertuarem.

W strefie dziecka pojawi się Teatr Gry i Ludzie. Bańki mydlane, dmuchańce, animacje żonglerskie, szkółka szczudlarska i bębniarska to nie jedyne atrakcje w tej strefie.