Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Napadli na sklep. Jeden sprawca strzelał, drugi stał na czatach

Autor: w dniu 2023-09-06

Do jednego ze sklepów weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał broń, drugi stał na czatach. Skradziono pieniądze, sprawców namierzono dzięki zapisom z kamer monitoringu. 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach zidentyfikowali mężczyzn odpowiedzialnych za napad na sklep. Sterroryzowano wtedy ekspedientkę, a z kasy ukradziono gotówkę. Zatrzymanie sprawców było możliwe krótki czas po zdarzeniu.

Napad na sklep. Sprawcy z przedmiotem przypominającym broń

Do rozboju doszło 30 sierpnia późnym wieczorem w jednym ze sklepów przy ulicy Starokościelnej w Tychach. Zamaskowany mężczyzna, po wejściu do środka, oddał strzał w powietrze z przedmiotu przypominającego broń palną, podszedł do kasjerki, odepchnął ją i zażądał pieniędzy. Ekspedientka wydała mu pieniądze z kasy, a napastnik, jak opuszczał sklep, oddał w powietrze jeszcze kilka strzałów.

Po zgłoszeniu zdarzenia, na miejscu pojawiły się policyjne patrole wraz z ekipą dochodzeniowo-śledczą, którzy prowadziły czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach. Po analizie zapisu z kamer Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem, śledczy ustalili sprawcę napadu oraz jego znajomego, który mu w tym pomagał, stojąc na czatach. Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili miejsca pobytu obu mężczyzn i już kilka godzin po napadzie zatrzymali ich.

Rabuś w Tworogu. Uchwyciły go kamery monitoringu

Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju i na wniosek prokuratora, decyzją sądu, najbliższe miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Przestępstwo, którego dopuścili się mężczyźni, zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.