Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Usiłowanie zabójstwa w Katowicach. Mężczyźnie grozi dożywocie

Autor: w dniu 2024-07-09

Mężczyzna zaatakował swoją ofiarę nożem, zadając wiele ran. Sam także potrzebował pomocy medyków. Okazało się zresztą, że ma na sumieniu inne działania niezgodne z prawem. Grozi mu dożywocie.

Nawet dożywocie grozi 33-letniemu mieszkańcowi Katowic, który na klatce w kamienicy na katowickim Załężu rzucił się z nożem na swojego 28-letniego znajomego. Wielokrotnie dźgnął nożem 28-latka, powodując u niego ran kłutych i ciętych na klatce piersiowej i twarzy.

Usiłowanie zabójstwa w Katowicach

Obu mężczyznom udzielono pomocy medycznej. Ofiara ataku od razu trafiła na blok operacyjny – życie mężczyzny nie jest zagrożone. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd po przesłuchaniu podejrzanego wydał, na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód, postanowienie o tymczasowym 3-miesięcznym areszcie dla napastnika.

Okazało się, że mężczyzna działał w warunkach recydywy – zaledwie rok temu opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Teraz grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności za próbę zabójstwa.

Oprac. Szymon Baran