Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Utrudnienia na DK81. Wywróciła się cysterna [AKTUALIZACJA]

Autor: w dniu 2023-04-25

Po kilkunastu godzinach od wypadku odblokowana została "Wiślanka", czyli trasa Katowice-Skoczów.

Wczoraj w Warszowicach po zderzeniu z dwoma samochodami osobowymi przewróciła się cysterna. Choć wyglądało to bardzo groźnie, nikomu nic się nie stało. Doszło do wycieku przewożonej chemicznej substancji. Co ważne nie było zagrożenia wybuchem czy pożarem. Wyciek trzeba było usunąć z asfaltu, a resztę przepompować do innej cysterny. W tym czasie ruch poprowadzony był lokalnymi drogami. Od 4.30 nad ranem Droga Krajowa numer 81 w Warszowicach jest w obie strony przejezdna.

Wcześniej pisaliśmy:

Zablokowana trasa DK81 w Warszowicach w powiecie pszczyńskim, gdzie wywróciła się cysterna. Policja informuje o utrudnieniach, które mogą potrwać do późnych godzin nocnych. 

Zablokowana jest DK81, czyli "Wiślanka" Katowice-Skoczów, o czym po godzinie 16.00 poinformowała Policja. W Warszowicach po zderzeniu z dwoma samochodami osobowymi przewróciła się cysterna.

Utrudnienia na DK81 po wywróceniu cysterny

Zdarzenie, do którego doszło na DK81 wyglądało groźnie, ale nikomu nie stała się krzywda. Cysterna leży na boku i doszło do wycieku przewożonej przez nią substancji.

Nie ma zagrożenia wybuchem czy pożarem. Jak ustalił nasz reporter, z cysterny wyciekł półprodukt do produkcji pianki poliuretynowej. Na miejscu pracuje 11 strażackich zastępów. Wkrótce ma tam być podstawiona inna cysterna, do której przepompowane zostanie to, co zostało w tej leżącej na drodze. Usuwanie skutków wypadku, według najnowszych informacji, może potrwać do późnych godzin nocnych. Do tego czasu ruch poprowadzony będzie lokalnymi drogami.