Teraz gramy:

Title

Artist
Background

VII Charytatywny Bieg Pomagamy Durś. Będą wspomagać WTZ

Autor: w dniu 2023-09-07

Dziś ostatni dzień zapisów na VII Charytatywny Bieg Pomagamy Durś. Dochód z wydarzenia przeznaczony będzie na potrzeby Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich.

Stowarzyszenie Lecymy Durś, przy współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, organizują VII Charytatywny Bieg Pomagamy Durś.

VII Charytatywny Bieg Pomagamy Durś – ostatni dzień zapisów

Wydarzenie odbędzie się 10 września, a sygnał do startu wybrzmi o 13.00. Wtedy wszyscy – ci, co biegną i idą z kijkami ruszą ścieżkami Lasu Dioblina. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu mogą jeszcze teraz zgłosić swój udział, by wesprzeć podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich. Trasa dla biegaczy i nordic walkerów będzie mieć postać pętli o długości 5 km. Będzie oznaczona co 1 km, a w newralgicznych punktach rozstawieni będą wolontariusze wskazujący drogę. Do udziału w zabawie, której cel jest szczytny zapraszają przedstawiciele Stowarzyszenia Lecymy Durś.

– Jak co roku stowarzyszenie "Lecymy Durś" zaprasza na swój doroczny, sztandarowy i co najważniejsze charytatywny bieg z przeznaczeniem środków na najpilniejsze potrzeby Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich. Amatorów biegania, nordic walking czy nawet spacerowania zapraszamy 10 września 2023 roku na stadion piekarskiego MOSiR-u, gdzie o godzinie 13.00 wyruszy bieg/marsz główny, a o 11.00 zmierzą się najmłodsi w dopasowanych do nich dystansach. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również kiermasz rękodzieła podopiecznych WTZ oraz stoisko z domowymi ciastami przygotowanymi przez rodziny i sympatyków tegoż ośrodka. Zapisać się można na stronie www.eletronicznezapisy.pl – zachęca prezes stowarzyszenia Lecymy Durś Katarzyna Malinowska.

Zaprezentowano dziś medal, którzy otrzymają zawodnicy.

Dziś zostanie zamknięte rejestracja prowadzona dotąd za pośrednictwem serwisu elektronicznezapisy.pl. Ci, którzy nie zdążą dokonać zapisu w wyznaczonym terminie, będą mogli zrobić to jeszcze w dniu wydarzenia, które objęła patronatem honorowym Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Radia Piekary.