Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W Będzinie spotkają się rzemieślnicy i rękodzielnicy

Autor: w dniu 2023-06-23

Przy Pałacu Mieroszewskich spotkają się rzemieślnicy i rękodzielnicy. W Będzinie to wydarzenie obecne jest od 2009 roku. XIII edycja Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca  w godzinach od 11.00 do 20.00.

Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła to wydarzenie, które jest okazją do zaprezentowania różnorodnych wyrobów tradycyjnych, wykonywanych metodami naturalnymi przy użyciu ekologicznych surowców. Każdego roku na Jarmarku prezentują się: plecionkarze, rzeźbiarze, malarze, garncarze, ceramicy, wytwórcy biżuterii i zabawek, a także piekarze, cukiernicy, pszczelarze, producenci wyrobów wędliniarskich, wytwórcy naturalnych soków, kwasów chlebowych oraz innych potraw regionalnych z całej Polski.

Tak jak w latach ubiegłych wydarzenie uświetnią występy regionalnych zespołów folklorystycznych oraz koncert polsko-ukraińskiego zespołu folk-rockowego HOVERLA z Wrocławia. W dniu wydarzenia będzie można zwiedzić Pałac Mieroszewskich za symboliczną złotówkę oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach rękodzieła dla dzieci i dorosłych. Radio Piekary patronuje wydarzeniu.