Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W Lasowicach powstanie nowoczesny żłobek. Wkrótce przetarg

Autor: w dniu 2024-04-10

W Lasowicach podejmowane są pierwsze kroki niezbędne do powstania nowoczesnego, miejskiego żłobka, który zastąpi obecny budynek Iskry Lasowice.

W nowym żłobku przewidziane jest – jak informuje tarnogórski magistrat – funkcjonowanie aż 12 oddziałów, co oznacza miejsca dla prawie 100 maluchów. Projekt już posiada plan funkcjonalno-użytkowy, a wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na dalsze prace budowlane.

Żłobek w Lasowicach. Niebawem ogłoszą przetarg

Całość inwestycji szacowana jest na kwotę 10 milionów złotych. Istotną część finansowania stanowi program "Maluch+", który zapewnia wsparcie na poziomie połowy potrzebnej kwoty. Ponadto kolejne fundusze w wysokości ponad 3,4 miliona złotych pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy.

Burmistrz Arkadiusz Czech podkreśla, że miasto posiada już umowę na dofinansowanie z KPO, co oznacza, że realizacja inwestycji przebiegać będzie zgodnie z ustalonym harmonogramem. Zgodnie z planami, nowy żłobek powinien być gotowy już w pierwszej połowie 2026 roku.

Projekt nowoczesnego żłobka nie tylko spełni potrzeby opieki nad najmłodszymi mieszkańcami Lasowic, ale również wpisuje się, jak podaje urząd, w długofalową strategię rozwoju miasta.