Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W tych dniach nie zapłacisz gotówką w parkomacie. Podano szczegóły

Autor: w dniu 2023-12-14

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach poinformował, że tuż po Świętach Bożego Narodzenia nastąpią zmiany w zasadach parkowania na terenie miasta. Ściśle chodzi o dostępne metody płatności.

Tuż po świętach Bożego Narodzenia, czyli w dniach od 27 do 29 grudnia, regulowanie płatności w parkomatach działających w Strefie Płatnego Parkowania będzie przebiegało inaczej niż dotąd.

Opłaty za postój, jak informuje ZDM, będzie można regulować tylko przy pomocy aplikacji mobilnych oraz kartą płatniczą. Nie oznacza to, że płatność gotówką w ogóle będzie niedostępna, ale trzeba będzie się nachodzić.

"Ci z Państwa, którzy będą chcieli pozostać przy opłacie gotówką będą mogli to zrobić, ale tylko i wyłącznie u kontrolera SPP. Trzydniowe zmiany obejmą wszystkie parkomaty, jednak nie wszystkie w jednym czasie." – czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Powodem niedogodności jest inwentaryzacja gotówki w parkomatach. Nieczynny parkomat będzie można łatwo rozpoznać. "Tam gdzie danego dnia, nie będzie można wnieść opłaty gotówką wyświetlony będzie komunikat informujący o wyłączeniu takiej opcji" – czytamy w komunikacie. Na zamieszczonej poniżej mapie zaznaczono, w których parkomatach danego dnia nie będzie możliwe płacenie gotówką, gdyż parkomaty będą wyłączane obszarami: