Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Warsztaty muzyczne dla dzieci w GCZD

Autor: w dniu 2023-05-17

Wyjątkowe warsztaty muzyczne dla wyjątkowych uczestników – małych pacjentów Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. 

Muzyka pozwala małym pacjentom oderwać się od trudów codzienności. Fundacja Iskierka zorganizowała dziś na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach warsztaty z dźwiękiem.

Warsztaty muzyczne dla dzieci w GCZD

Zmagające się z chorobą nowotworową dzieci sięgnęły dziś po bębny, cymbały i kalimbę, by pod okiem artystki Asi Miny – wspólnie muzykować.

-To jest bardzo ważny etap ich rozwoju, żeby nawet podczas leczenia zapewnić im dostęp do takich aspektów życia – mówi Aneta Klimek – Jędryka z Fundacji Iskierka

Jakie emocje towarzyszą dzieciom podczas zajęć i warsztatów? Tutaj dorośli nie mają najmniejszych wątpliwości.

 -Wyśmienicie reagują, bo jest to namiastka, iskierka normalności – mówi kierownik oddziału Agnieszka Mizia-Malasz

Tego samego zdania są rodzice dzieci chorych onkologicznie.

-Fundacja Iskierka robi bardzo dużo dla dzieciaków z oddziału. Co środę są jakieś zajęcia, jakieś warsztaty. Środa to jest wyczekiwany dzień przez dzieciaki na oddziale, że będzie się coś działo – dodaje pani Kamila, mama ośmioletniego Bartka.

Fot. Adam Złotorowicz

Warsztaty organizowane przez Iskierkę są cykliczne. Odbywają się w ramach projektu "Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej" i przygotowań do Koncertu "Symfonia Radości".

Już 7 czerwca Orkiestra Onkologiczna, składająca się z dzieci, które brały udział w takich warsztatach, zagrają w siedzibie Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach.