Spotkanie z Krzysztofem Kusiem w piekarskiej bibliotece

Autor: w dniu 2023-05-17

Krzysztof Kuś – autor książki "Pogranicza. Opowieści nieoczywiste" spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich. 

18 maja 2023 roku o godz. 17:30 w Bibliotece Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d w Piekarach Śląskich odbędzie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Kusiem i jego debiutancką książką "Pogranicza. Opowieści nieoczywiste", która ukazała się w marcu bieżącego roku nakładem Wydawnictwa E-bookowo. O czym opowiada? Szczegóły przekazuje autor.

"Pogranicza. Opowieści nieoczywiste" tematem spotkania autorskiego

"Pogranicza. Opowieści nieoczywiste" Krzysztofa Kusia, jak przekonuje sam autor, to przede wszystkim historia pewnej relacji. Wiedźma i Czarodziej odnajdują się po latach, poznają ponownie i pewnego dnia, wędrując jurajskimi szlakami, odkrywają, że nie mogą bez siebie żyć. To, co kiedyś nie zdążyło się nawet zacząć, teraz dojrzewa i wreszcie może rozwinąć w pełni swoje skrzydła. Ta ich spełniająca się powoli na kartach książki miłość jest najlepszym dowodem na to, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko wydaje się być realne, jeśli się tylko chce, odrobinę pomoże losowi i przede wszystko mocno wierzy, iż szczęście jest na wyciągnięcie ręki. W tle owego dialogu dwojga tak bardzo podobnych do siebie ludzi, pojawia się cała paleta najróżniejszych wątków i spraw. Mamy więc barwne, malarskie niemalże, plastyczne opisy przyrody. Jest metafizyka wędrowania, która wyraża się w ciągłym ruchu. W książce nie ma miejsca na nudę i bezczynność. Szlak, polna droga, leśny dukt, ledwo widoczne ścieżki, rozmaite skróty – wszystko gdzieś zmierza, dąży, idzie. Są pociągi, dworce, stacje, jednym słowem cała metafizyka kolei. Autor wydaje się być niezwykle bacznym obserwatorem, wplatając w swoją opowieść rozliczne dygresje i przemyślenia. Miasteczka, wioski, spotykani tu i tam ludzie, to wszystko buduje wielowątkową sagę, taki barwny witraż, w którym jak w zwierciadle można dostrzec rozmaite niuanse i aspekty naszej współczesnej rzeczywistości. "Pogranicza. Opowieści nieoczywiste" to także w pewnym sensie fantastyczny przewodnik, takie nietuzinkowe zaproszenie do porzucenia swoich wygodnych czterech ścian i wyruszenia na jurajskie bezdroża, gdzie – jak zapewnia autor – naprawdę wszystko może się zdarzyć. Książkę można nabyć w internecie. Autorką okładki jest Magdalena Lubecka, a Krzysztof Kuś zaprasza na spotkanie, które odbędzie się już jutro.

– Serdecznie zapraszam wszystkich Czytelników na spotkanie promujące moje debiutanckie "Pogranicza. Opowieści nieoczywiste", które odbędzie się w najbliższy czwartek, 18 maja, o godzinie 17.30, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich (ulica Kalwaryjska 62d). Zarezerwujcie sobie czas, zapiszcie w kalendarzu, poinformujcie bliskich i znajomych. Myślę, że dowiecie się sporo o powstaniu samej książki, przewodnich motywach, ich możliwych interpretacja itd. Ponadto będzie możliwość zakupu "Pograniczy", a także otrzymania autografu i dedykacji. Przyjdźcie koniecznie! – zwraca się do czytelników Krzysztof Kuś

Krzysztof Kuś urodził się w 1984 r. w Sosnowcu, choć tak naprawdę w jego żyłach płynie krew babiogórskich górali z Zawoi. Zamiłowanie do wszelakich regionalizmów sprawiło, że obecnie mieszka w Piekarach, starając się łączyć w codziennym życiu tradycję beskidzkich przodków z bogatą kulturą i historią Śląska. Absolwent teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Działacz społeczny, który w 2009 r. założył Obywatelski Komitet Obrony Kolei Województwa Śląskiego, a następnie z sukcesami koordynował jego prace. Były dziennikarz, współpracujący przez lata m.in. z branżowym "Rynkiem Kolejowym". Autor licznych artykułów i tekstów informacyjnych z dziedziny transportu publicznego. W 2011 r. nominowany do prestiżowej nagrody "Człowiek roku – przyjaciel kolei" w kategorii "Dziennikarz Roku". Pasjonat starych parowozów i fan pieszych wędrówek. Miłośnik zwierząt, starający się możliwie najlepiej porozumieć z psem, kotem i koniem. Wielbiciel klasycznej porcelany, orientalnej herbaty i mechanicznych, ręcznie nakręcanych zegarków. Czytanie i książki kochał od zawsze, podobnie jak pisanie wiecznym piórem. Wielki fan literatury francuskiej z Balzackiem na czele, ale także rodzimych powieści Kraszewskiego, Gołubiewa, Bunscha i Olgi Tokarczuk. Od dziecka marzył o wydaniu własnej książki. "Pogranicza. Opowieści nieoczywiste" to pierwsza pozycja autora, będąca zwieńczeniem pewnej długiej drogi i zarazem początkiem fascynującej przygody z magiczną alchemią słowa, która bez wątpienia zaowocuje niebawem kolejnymi tytułami.