Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Weekend majowy na drogach regionu. Znamy policyjne statystyki

Autor: w dniu 2024-05-06

Długi majowy weekend dobiegł końca. Nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach regionu każdego dnia czuwało kilkuset policjantów. Wiadomo, ile odnotowano kolizji i wypadków. Nie brakowało tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, podobnie jak w ubiegłych  latach, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone, policyjne siły. Od środy do niedzieli na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach – zarówno w tych oznakowanych, jak i nieoznakowanych.

Weekend majowy na drogach województwa śląskiego. Znane są statystyki

Policjanci podczas długiego weekendu sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i czy przestrzegają ograniczeń prędkości. Kontrolowano także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Na drogach regionu doszło, jak podaje policja, do 640 kolizji drogowych, a także 31 wypadków, w których 39 osób zostało rannych, a 2 zginęły.  Ponadto funkcjonariusze śląskiej drogówki zatrzymali 168 kierowców pod wpływem alkoholu.

Dla porównania: podczas ubiegłorocznej majówki na terenie naszego województwa doszło do 19 wypadków, w których 25 zostało rannych, a 3 osoby zginęły. Policjanci zatrzymali 575 kierowców pod wpływem alkoholu. Na śląskich drogach doszło do 575 kolizji drogowych.

Policja podsumowała weekend majowy na drogach

Niektórzy dopiero dziś będą wracać z wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Policjanci apelują o koncentrację za kierownicą i przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą.