Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wiadomo, gdzie w regionie drugiej tury nie będzie

Autor: w dniu 2024-04-08

Nie będzie drugiej tury wyborów samorządowych w niektórych śląskich miastach. Tam już trwa radość z wyników wyborów samorządowych.

W Bytomiu jeszcze liczą, ale urzędujący w Bytomiu Mariusz Wołosz, jak podawaliśmy w serwisie o 9.00, utrzyma się na stanowisku. Po przeliczeniu niemal wszystkich głosów z obwodowych komisji wyborczych w Bytomiu zdobył 62 proc. głosów poparcia.

Ponad 62 procent głosów oddano na obecnego prezydenta Katowic. Taki wynik uzyskał – po przeliczeniu głosów ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych – Marcin Krupa w wyborczym wyścigu o fotel prezydenta.

W pierwszej turze wygrywa też prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Kajdan. Oddano na nią 52 proc. głosów, jej kontrkandydaci zdobyli odpowiednio: Jacek Telęga (25,23 proc.), Jakub Różanka (22,77 proc.).

Do zmiany i to w pierwszej turze doszło w Chorzowie. Tu popierany przez kibiców Ruchu Chorzów Szymon Michałek uzyskał 54,7 procent głosów. Andrzej Kotala z PO, który prezydentem jest od 2010 roku, ma 33,9 proc. poparcia.

W pierwszej turze wygrali też (wedle danych dostępnych po 10.00) Grzegorz Podlejski w Mierzęcicach, Tomasz Sadłoń w Psarach, Zbigniew Szaleniec w Czeladzi, Rafał Adamczyk w Sławkowie, Waldemar Socha w Żorach, Grzegorz Zadęcki w Świerklańcu.