Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wiceminister infrastruktury: Jestem zwolennikiem, żeby wszystkie autostrady w Polsce dla samochodów do 3,5 tony były bezpłatne

Autor: w dniu 2024-01-16

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Przemysław Koperski, wiceminister infrastruktury (Nowa Lewica). W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o stanie dróg po opadach śniegu, darmowych autostradach i pieniądzach obiecywanych przez poprzedni rząd.

-Jestem zwolennikiem, żeby wszystkie autostrady w Polsce dla samochodów do 3,5 tony były bezpłatne, to zwiększa bezpieczeństwo podróży. Chcielibyśmy podróżować tymi trasami. Są niestety prywatne autostrady i dzisiaj moim zdaniem powinniśmy robić wszystko, żeby trafiły pod zarząd GDDKiA – mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Przemysław Koperski, wiceminister infrastruktury (Nowa Lewica).

Mówiono również o pieniądzach i czekach rozdawanych samorządom przez poprzedni rząd.

-Bardzo dużo naobiecywano. Okazuje się, że jakby wczytać się w to, co napisano małym drukiem, to tam było w przypadku realizacji konkursów, była taka gwiazdka, że środki, które obiecywano, będą dostarczane do samorządów w miarę możliwości, w miarę posiadanych środków finansowych – powiedział Koperski w dalszej części rozmowy.