Teraz gramy:

Title

Artist
Background

EXPOGołębie z kolejnym rekordem frekwencyjnym

Autor: w dniu 2024-01-16

14 tysięcy osób odwiedziło Międzynarodowe Centrum Kongresowe podczas 15 edycji Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie.

15. Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie gościły 150 wystawców z Polski i Europy, a podczas towarzyszącej im 72 edycji Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych, zaprezentowano około 1800 najpiękniejszych i najszybszych gołębi pocztowych. Wydarzenie, które po raz trzeci miało miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, kolejny raz zanotowało rekordową frekwencję – 14 tys. odwiedzających.

– Za nami 15 edycja Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie, połączonych z 72. Ogólnopolską Wystawą Gołębi Pocztowych. Wydarzenie przyciągnęło jeszcze więcej entuzjastów lotów i hodowli, niż w latach ubiegłych, ustanawiając kolejny rekord frekwencji w Katowicach – centrum polskiego gołębiarstwa. Spotkania pasjonatów i wymiana doświadczeń oraz dostępność wszelkich niezbędnych produktów i akcesoriów cieszą się ogromnym zainteresowaniem i potwierdzają, że hodowla gołębi to część nie tylko śląskiej, ale i polskiej tożsamości – relacjonuje Marta Ostaszewska, Project Manager Działu EXPO.

EXPOGołębie to najważniejsze wydarzenie dla wielbicieli gołębi pocztowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Podobnie jak w ramach poprzednich edycji, również w tym roku w targach wzięli udział liczni, uznani wystawcy z kraju i z zagranicy. Przez trzy dni (12-14 stycznia 2024 r.) Międzynarodowe Centrum Kongresowe było miejscem, w którym znalazło się ponad 150 stoisk prezentujących nowości produktowe oraz innowacyjne rozwiązania dla hodowców. Uczestnicy mieli możliwość podziwiania bogatej ekspozycji gołębi pocztowych, pochodzących z najbardziej renomowanych hodowli na świecie. Mogli też zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne w hodowli, począwszy od gołębnika i jego wyposażenia, przez odżywki, leki, karmę, środki czystości, aż po systemy zegarowe oraz transportowe do przewozu gołębi pocztowych. Targi stanowiły również doskonałą okazję do dzielenia się specjalistyczną wiedzą na temat pielęgnacji i zdrowia gołębi przez cenione kliniki weterynarii, a także do wymiany doświadczeń i spotkań w gronie mistrzów i hodowców.

Duże zainteresowanie wzbudziła 72. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych, na której można było podziwiać najpiękniejsze i najszybsze gołębie w Polsce, osiągające rekordowe wyniki w lotach na różnych dystansach. Jednym z głównych punktów programu było wręczenie nagród w konkursach i wyróżnieniach branżowych. W ramach wydarzenia odbyły się: Dekoracje Mistrzów za rok 2023 oraz w Kategoriach, Dekoracja zwycięzców Konkursu Redakcji HGP 2023 oraz wręczenie nagród za Lot Narodowy Bruksela 2023. Podczas uroczystości, w akompaniamencie hymnu Polski, dokonano dekoracji mistrzów Pucharu Europy Wschodniej i Środkowej – Brasov (Rumunia) 2023
w Klasach Sport.

Spośród 1800. prezentowanych okazów, wybrano także Reprezentację Polski, która zmierzy się na arenie międzynarodowej podczas Olimpiady FCI w holenderskim Maastricht.