Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek w Wodzisławiu Śląskim. Jaki był przebieg zdarzenia? [WIDEO]

Autor: w dniu 2024-01-16

W sobotni wieczór doszło, na terenie Wodzisławia Śląskiego, do wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia na miejscu zginęły trzy osoby, a dwóch rannych nastolatków trafiło do szpitala.

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy miał miejsce w sobotni wieczór, około 20:30, na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego w Wodzisławiu Śląskim. Według wstępnych ustaleń – jak informuje policja –  kierujący samochodem marki Peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym Audi jadącemu ulicą Młodzieżową, co doprowadziło do zderzenia czołowego.

-W wyniku zdarzenia, mimo podjętej reanimacji kierujący Audi oraz dwoje przewożonych przez niego pasażerów poniosło śmierć na miejscu. Dwoje pozostałych pasażerów Audi oraz kierujący Peugeotem zostali przewiezieni do szpitala – informowała w mediach społecznościowych śląska policja.

W sieci pojawiły się nagrania wideo, na których widać moment zdarzenia i pojawiają się pytania o to, kto faktycznie zawinił w tej sytuacji. Jak przebiegało opisywane zdarzenie?

Jak przebieg zdarzenia komentują internauci pod najnowszym nagraniem, które pojawiło się dziś w sieci?

"Dobra, w porządku, jechał za szybko. Pomijając nawet przepisy ruchu drogowego, które w tej sytuacji jasno mowia, że wymuszenie pierwszeństwa w tym przypadku jest niepodważalne. Tak tak – pojechałby wolniej wymuszenia by nie było – tak powie dużo osób. Ale… czy kierowca tego małego dostawczaka jako młody człowiek na prawdę nie był w stanie ocenic, że światła i samochód kierowcy audi zbliża się bardzo szybko do niego? Bo wg mnie, nie jestem pewien – czekam, nie jestem pewien – nie wyprzedzam. Raczej kierowanie się zasadą może się uda, nie powinno mieć miejsca" – pisze jeden z internautów, wskazując na brak rozwagi kierowcy samochodu dostawczego.

"Tu nie ma żadnego tłumaczenia i gdybania facet zrobił sobie tor wyścigowy w mieście" – pisze inny.

W związku z tym wypadkiem wobec 24-letniego kierowcy Peugeota orzeczono dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu za to osiem lat więzienia.

Wypadek w Wodzisławiu Śląskim. Wiadomo, w jakim stanie jest nastoletnia pasażerka

Przypomnijmy, że wskutek zdarzenia zginęli trzej nastolatkowie jadący Audi, a dwoje zostało rannych. Jedna z nich, 17-latka do trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka,gdzie lekarze walczą o jej życie. W sieci pojawiło się ośmiosekundowe nagranie z wypadku.Sprawa nie jest jednoznaczna, bo audi prowadzone przez 18-latka w terenie zabudowanym pędziło z ogromną predkością. Licznik zatrzymał się na 140 km/h.