Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek w Wodzisławiu Śląskim. Wiadomo, w jakim stanie jest nastoletnia pasażerka

Autor: w dniu 2024-01-15

W sobotni wieczór około godziny 20:30 w Wodzisławiu Śląskim na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego doszło do wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia na miejscu zginęły trzy osoby, a dwóch rannych nastolatków trafiło do szpitala. Wiadomo, w jakim stanie jest jeden z nich.

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy miał miejsce w sobotni wieczór, około 20:30, na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego w Wodzisławiu Śląskim. Według wstępnych ustaleń – jak informuje policja –  kierujący samochodem marki Peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym Audi jadącemu ulicą Młodzieżową, co doprowadziło do zderzenia czołowego.

W wyniku zdarzenia, mimo podjętej reanimacji kierujący Audi oraz dwoje przewożonych przez niego pasażerów poniosło śmierć na miejscu. Dwoje pozostałych pasażerów Audi oraz kierujący Peugeotem zostali przewiezieni do szpitala – informowała w mediach społecznościowych śląska policja.

Wodzisław Śląski: Tragedia na drodze. Nie żyją trzy osoby

Ofiary śmiertelne to nastolatkowie – dwie w wieku 18 i jedna w wieku 19 lat. Pozostałych dwóch pasażerów audi – 17-latka i 19-latek z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Nastolatka trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

-Dziewczyna przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Jest w śpiączce farmakologicznej, nie oddycha samodzielnie. W wypadku doznała bardzo poważnych, wielonarządowych obrażeń. W naszym szpitalu przeszła wielogodzinną operację ratującą życie. Jej stan lekarze określają obecnie jako ciężki, stabilny – mówi Wojciech Gumułka, rzecznik katowickiego szpitala

Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego. Kierujący peugeotem, 24-latek z powiatu wodzisławskiego został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy.  Policjanci zabezpieczyli jego krew do dalszych badań. Decyzją prokuratora został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.