Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Więcej informacji dla podróżnych na linii Żory – Rybnik – Nędza

Autor: w dniu 2024-01-05

Na stacjach i przystankach od Żor przez Rybnik do Nędzy podróżni zyskają lepszą informację o kursowaniu pociągów. Zegary i komunikaty dźwiękowe ułatwią podróże. W Rybniku, Żorach i Nędzy będą wyświetlacze. Bezpieczeństwo zwiększy monitoring. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały wartą 17 mln zł netto umowę z wykonawcą prac, które sfinansowane zostaną ze środków Krajowego Planu Odbudowy.

Na stacji Sumina i przystankach: Rybnik Piaski, Rybnik Gotartowice, Szczejkowice, Górki Śląskie, Szymocice i Nędza Wieś planowany jest montaż głośników i zegarów. Na stacjach Rybnik, Żory i Nędza zamontowane zostaną także wyświetlacze informujące o najbliższych pociągach, a monitoring zwiększy bezpieczeństwo podróżnych. Dzięki przeprowadzonym pracom, system obsługi pasażerskiej zostanie ujednolicony na całej linii. Nowe rozwiązania podnoszą poziom obsługi podróżnych i zachęcają do korzystania z kolei.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z wykonawcą. Wartość inwestycji to 17 mln zł netto. Zadanie jest realizowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Zakończenie prac przewidziano na IV kwartał bieżącego roku.

Foto i źródło: PKP PLK