Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytomska „Czwórka” wstrzymuje przyjęcia pacjentów do Oddziału Urologii

Autor: w dniu 2024-01-05

Brak personelu lekarskiego jest powodem, dla którego Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu od 5 stycznia wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów do Oddziału Urologii. Obecnie przebywa tam 6 pacjentów i będą oni mieli zapewnioną opiekę tak długo, jak będzie to konieczne.

Braki kadrowe to problem, który dotyka placówki medyczne w całej Polsce. W Bytomskiej "Czwórce" w Oddziale Urologii do 31 grudnia pracowało 6 lekarzy, z czego jeden na pół etatu. Z nowym rokiem jeden lekarz odszedł na emeryturę, a 4 stycznia kolejny poinformował o długiej nieobecności w pracy z powodu choroby.

Liczba pozostałych lekarzy nie jest wystarczająca, by zapewnić bezpieczeństwo pacjentów z chorobami urologicznymi. Obsługują oni nie tylko oddział, ale również przyszpitalną poradnię. Zaznaczam, że poradnia będzie funkcjonowała bez zmian. Cały czas aktualna jest oferta pracy dla lekarzy urologów. Stawki, jakie oferujemy są jednymi z większych na rynku. Żeby Oddział Urologii mógł wrócić do funkcjonowania, potrzeba dwóch lekarzy na pełen etat – mówi Wojciech Michalik, dyrektor WSS nr 4 w Bytomiu.

Decyzja o zawieszeniu oddziału jeszcze nie została podjęta. Najbliższy Oddział Urologii znajduje się w Tarnowskich Górach.