Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wielka pętla beskidzka otwarta dla turystów

Autor: w dniu 2023-05-29

Wielka pętla beskidzka dostępna dla turystów. Wiele działań, jak czytamy w mediach społecznościowych, jest jeszcze do zrobienia, ale ścieżka pozwalająca na odwiedzenie szeregu szczytów może być już użytkowana przez miłośników gór.

Wielka pętla beskidzka już gotowa. The Loop – bo taką nosi nazwę z tej racji, że szlak ma być promowany za granicą – ma blisko 250 kilometrów długości. Zaczyna się i kończy pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Założenie jest takie, że da się ją przejść w dwa tygodnie, korzystając po drodze  ze schronisk turystycznych i podobnej bazy noclegowej. Wiedzie między innymi przez Szyndzielnię, Czantorię i Stożek – przez Baranią Górę, worek żywiecki po Pilsko i stamtąd na Babią Górę. Potem turyści do Bielska-Białej wracają przez Beskid Mały do Międzybrodzia i Górę Żar.

The Loop ma już swoje logo – to nazwa szlaku wpisana w okrąg, u podnóża którego jest kontur gór, a litery o zastępuje znak nieskończoności – z jednej strony to pętla, z drugiej sugestia do przemierzania tych terenów w nieskończoność. Autorką znaku jest Aleksandra Tarnawa. Szczegóły dotyczące pętli można sprawdzić w mediach społecznościowych: