Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wielki Mecz Przyjaźni na Stadionie Śląskim

Autor: w dniu 2024-04-20

Dziś na Stadionie Śląskim rozegrany zostanie "Wielki Mecz Przyjaźni". Na murawie zmierzą się Ruch Chorzów i Widzew Łódź. Wydarzenie będzie rekordowe pod względem frekwencji, bo na trybunach ma zasiąść blisko 50 tysięcy kibiców piłki nożnej.

W związku z organizacją dzisiejszego meczu na Stadionie Śląskim służby przypominają, że wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu.

  • Ulica Parkowa — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki). Ponadto na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów. Zmiana obowiązywać będzie od 15.00 do zakończenia imprezy.
  • W zależności od sytuacji drogowej, policjanci mogą podjąć decyzję o zamknięciu pasa do skrętu w lewo z ulicy Katowickiej w Parkową (kierunek Bytom-Katowice).
  • W zależności od natężenia ruchu pieszych, policjanci mogą całkowicie zamknąć ulicę Katowicką w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do ulicy Parkowej, a także ulicę Chorzowską w Katowicach od przewiązki drogowej przy tzw. Karolince do skrzyżowania ulicy Katowickiej i Parkowej w Chorzowie.
  • Dodatkowo utrudnienia i czasowe wstrzymania ruchu mogą wystąpić w Chorzowie w rejonie ulic: Rynek, Kościuszki, Parkowej, Górniczej Wojska Polskiego.

Ponadto na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających ruchem kierować będą policjanci, którzy apelują do kierujących o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów oraz poleceń, wydawanych przez uprawnione osoby.

Informacje przydatne kibicom można odnaleźć TUTAJ.