Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policjanci zaatakowani podczas przeszukania

Autor: w dniu 2024-04-20

W czwartek kryminalni z komisariatu w Pyskowicach zakończyli prowadzoną od pewnego czasu sprawę z obszaru narkobiznesu. Nie wszystko szło zgodnie z ich planem.

Wczoraj przed 16.00 policjanci w cywilu pojawili się przed drzwiami jednego z mieszkań w centrum Pyskowic i rozpoczęli przeszukanie. Przy lokatorze nie znaleźli wprawdzie narkotyków, ale na pomoc wezwali przewodnika z wyszkolonym psem Straży Granicznej z placówki w Pyrzowicach, bo wiele wskazywało na to, że zakazane środki mogą być gdzieś dobrze ukryte.

Przeszukanie strychu i atak na policjantów

Gdy policjanci postanowili przeszukać strych, 30-latek nie utrzymał emocji na wodzy i rzucił się w ich stronę, próbując zepchnąć ze schodów. W trakcie przeszukania ostatniej kondygnacji budynku odnaleziono metamfetaminę, amfetaminę, tabletki ekstazy oraz marihuanę. Znaleziono też około 16 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Wśród zabezpieczonych rzeczy znalazły się elektroniczna, specjalistyczna waga, młynek do kruszenia narkotyków i woreczki strunowe do porcjowania narkotyków.
Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze, złotówki oraz walutę o wartości około 10.000 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a o jego losie zadecydują prokurator i sąd. W ostatnim czasie mundurowi podjęli też inne działania.

Tak było w piątek — około 20.00 na ulicy Dworcowej w Gliwicach policyjni wywiadowcy zauważyli podejrzanie nerwowo zachowującego się młodego mężczyznę. Podczas legitymowania i kontroli zawartości kieszeni, odnaleźli niewielką ilość amfetaminy i marihuany w woreczkach strunowych, ale to nie wszystko. Przystąpiono też do przeszukania mieszkania 17-latka, gdzie znaleziono niewielką plantację konopi indyjskich.