Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Motoserce w Bytomiu. Frekwencja dopisała mimo złej pogody

Autor: w dniu 2024-04-21

Krew darem życia, to hasło, które od lat towarzyszy akcji krwiodawstwa Motoserce organizowanej przez motocyklistów. W sobotę na Rynku w ogólnopolską akcję po raz 16. włączył się bytomski klub Invaders MC Poland. Na Rynek przyjechało około 100 motocyklistów.

W programie były między innymi: symulatory motoryzacyjne, koncerty rockowe, pokazy trialu rowerowego i sztuk walki. Głównym punktem była uroczysta parada. Motocykliści przejechali ulicami Bytomia przez Arki Bożka, Łagiewniki, Szombierki, Bobrek, Karb i następnie wrócili na bytomski Rynek.

Motoserce w Bytomiu. Zbiórka krwi i nagrody

Do akcji organizowanej przez klub Invaders MC Poland włączyli się też lokalni przedsiębiorcy, którzy ufundowali nagrody dla uczestników wydarzenia. W puli nagród był nawet pobyt w hotelu w Szczyrku czy voucher na tatuaż.

Od 10:00 do 15:00 prowadzona była zbiórka krwi. Podczas bytomskiej odsłony Motoserca zebrano 14,85 litrów krwi od 33 osób. Dotychczas motocykliści z klubów zrzeszonych w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych zebrali w całej Polsce aż 38 367 litrów krwi.

W trakcie imprezy na scenie wystąpiły zespoły rockowe, w tym bytomska grupa Okruszek nie ma szans oraz Rock'n'roll rebels, The Tree i Kamastruna.

Organizatorzy przygotowali także symulatory motoryzacyjne, animacje dla dzieci i dorosłych oraz gokarty. Były też pokazy ratownictwa medycznego i drogowego, pokazy sztuk walki w wykonaniu judoków klubu Czarni Bytom, trialu rowerowego i motocyklowego oraz występ mażoretek Charms.

Tegoroczna edycja Motoserca była wyjątkowa dla organizatorów, którzy w tym roku obchodzą 25-lecie powstania swojego klubu Invaders MC Poland.