Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wielki świąteczny Jarmark już za chwilę w Katowicach

Autor: w dniu 2023-03-17

Jarmark świąteczny ruszy w Katowicach już w najbliższy poniedziałek 20 marca na Rynku w Katowicach. Swój asortyment zaczną sprzedawać wystawcy z całej Polski, ale też z Węgier i Turcji. Na całe rodziny będą czekały liczne dekoracje i atrakcje.

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny to 30 stoisk podzielonych na dwie strefy – handlową i gastronomiczną.

Strefa handlowa będzie działała od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00 a także w soboty i niedziele w godzinach 10.00-20.00. Strefa gastronomiczna natomiast będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00 – 21.00, przy czym wybrane punkty będą działały do godziny 22.00. W zależności od warunków atmosferycznych godziny te mogą ulec zmianie.

– Wizyta na katowickim Jarmarku Wielkanocnym to też okazja do kupienia wyjątkowych upominków dla najbliższych. W tym roku w asortymencie znajdą się takie rzeczy jak – biżuteria artystyczna srebrna, z koralików, minerałów czy stali szlachetnej, witraże, obrazy, wyroby drewniane, świece z wosku pszczelego, artystyczne wyroby wielkanocne, kompozycje zapachowe, ceramika użytkowa – w tym także słynna ceramika z Bolesławca – wymienia Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.

Jarmark to przede wszystkim różnorodność smaków. Będzie można tu znaleźć produkty na stół wielkanocny, takie jak: wędliny, sery, baby wielkanocne i wypieki, ale też produkty docenione przez konsumentów w poprzednich latach np. oleje tłoczone na zimno, tureckie chałwy i baklawy, miody pitne i nalewki. Dla smakoszy w strefie gastronomicznej czekać będą m.in. podpłomyki, pierogi, żurek, grill, grzane wino, likiery, owoce w czekoladzie, frytki belgijskie, oscypki z grilla, kawa, czekolada.

Źródło: UM Katowice