Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wielkie sprzątanie cmentarza ewangelickiego w Świerklańcu

Autor: w dniu 2023-10-19

Spotkają się, by uprzątnąć teren Cmentarza Ewangelickiego w Świerklańcu. W działania włączają się Nadleśnictwo Świerklaniec i Urząd Gminy Świerklaniec.
Wielkie sprzątanie Cmentarza Ewangelickiego w Świerklańcu odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 października, o godzinie 11.00. Nadleśnictwo Świerklaniec zajęło się dotąd wstępną wycinką krzewów. Teraz pora na dalsze działania.

Wielkie sprzątanie cmentarza ewangelickiego w Świerklańcu

Zadanie jest ważne dla wielu osób mieszkających w powiecie tarnogórskim, którzy zauważyli konieczność podjęcia działań i włączyli się w nie. Drugą instytucją zaangażowaną w akcję jest Urząd Gminy Świerklaniec, który zapewni rękawice, worki na śmieci i odbierze je, gdy będą pełne.
"Przed nami uprzątnięcie śmieci, odsłonięcie pozostałości grobów: obramień i płyt.Prosimy o zabranie: łopat, kopaczek, grabi, nożyc ogrodowych, szpachli i baniaków z wodą z odrobiną płynu, który pomoże oczyszczać powierzchnie z kamienia i piaskowca." – czytamy w opisie wydarzenia.
Organizatorzy wydarzenia wyliczają, że grupa 10-15 osób powinno oczyścić teren cmentarza w 2-3 godziny. Stowarzyszenie WRAZIDLOK dostarczy wodę i znicz, który zapłonie na zakończenie wydarzenia. Biorący udział w wydarzeniu, którzy szczególnie obawiają się zagrożenia płynącego ze strony aktywnych teraz szczególnie kleszczy, mogą być spokojni – będą mogli skorzystać z płynu, który je odstrasza. Co jeszcze odbędzie się w trakcie wydarzenie? Pan Ferdynand Skiba pomaluje krzyż, który wystawił własnym sumptem. Szczegóły wydarzenia opisano w mediach społecznościowych Stowarzyszenia WRAZIDLOK: