Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Włamywacz złapany na gorącym uczynku

Autor: w dniu 2023-01-01

Policjanci OPP w Katowicach pełniąc służbę na terenie miasta zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku, kiedy ten plądrował mieszkanie. Do interwencji doszło dzięki czujności sąsiada, który zauważył wyważone okno i światło latarki. 

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach praktycznie codziennie wspomagają w służbie miejscowych policjantów. Są to patrole umundurowane, a także operacyjne. Tym razem dzięki czujności jednego z mieszkańców Katowic i szybkiej reakcji policjantów NGW OPP w Katowicach zatrzymany został na gorącym uczynku 39-letni włamywacz.

Włamywacz złapany dzięki reakcji świadka

Mieszkaniec dzielnicy Ligota – Panewniki po zapadnięciu zmroku zauważył mężczyznę, który wyważył okno w jednym z mieszkań w sąsiednim bloku. Natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, który skierował na miejsce wywiadowców z oddziału prewencji. Policjanci, odcinając wszelkie możliwe drogi ucieczki, zatrzymali włamywacza w mieszkaniu, gdy ten z latarką w ręce plądrował jego wnętrze. Wywiadowcy w plecaku zatrzymanego znaleźli sprzęt elektroniczny o wartości prawie 10 tysięcy złotych należący do właścicieli mieszkania, którzy podczas włamania byli na zakupach.

Włamywacz znany służbom

Zatrzymany mężczyzna jest znany katowickim policjantom, ponieważ wcześnie był zatrzymywany za podobne czyny. Dzięki wzorowej postawie czujnego sąsiada i wezwaniu Policji mężczyzna za swój czyn poniesie konsekwencje. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Katowice


Kontynuuj czytanie