Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Włamywacze schwytani. Okradali domy w naszym regionie

Autor: w dniu 2023-02-09

Pszczyńska policja zajmuje się sprawą włamań, których dokonywano na terenie powiatu. Auto, które było w zainteresowaniu policjantów zatrzymano na terenie Małopolski. Podróżowało nim trzech mężczyzn. 

Volkswagen Golf, którym podróżowało trzech mężczyzn – obywatel Mołdawii i dwóch obywateli Ukrainy został zatrzymany do kontroli. Kierowca i pasażerowie w wieku 33-35 lat byli w trakcie kontroli wyraźnie zdenerwowani. Kiedy sprawdzono obcokrajowców w policyjnych systemach okazało się, że są oni poszukiwani przez czeski wymiar sprawiedliwości. To jednak nie wszystko.

Włamywacze ze Śląska złapani w Małopolsce

Nie bez powodu pszczyńscy policjanci poszukiwani konkretnego samochodu. W trakcie zatrzymania znaleziono w nim łom, taśmy klejące, gaz pieprzowy, odstraszacz psów, a także inne przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw. Zabezpieczono również m.in. telefony komórkowe i pieniądze w różnych walutach. Opisywane zatrzymanie jest dalszym ciągiem działań podejmowanych przez policjantów. Okazuje się bowiem, że w miejscach, gdzie dochodziło do włamań, policjanci zbierali dowody, m.in. ślady butów, monitoring z wizerunkiem sprawców, charakterystykę ubrań. Następnie poddawane były one analizie porównawczej. Dzięki tym a także innym czynnościom mężczyźni usłyszeli w pszczyńskiej komendzie zarzuty o dokonanie włamań do budynków mieszkalnych w Ćwiklicach oraz Łące.

Źródło: KPP Pszczyna