Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Włamywali się do mieszkań na terenie województwa. Zostali złapani

Autor: w dniu 2024-02-19

Mężczyźni okradali mieszkania na terenie województwa śląskiego. Ich proceder został przerwany przez służby. Włamywacze zostali namierzeni, gdy dzielili się łupami.

Włamywacze złapani przez policjantów. O szczegółach poinformował oficer prasowy piekarskiej policji. Co wiadomo na temat działalności włamywaczy i okolicznościach ich zatrzymania? Piekarscy policjanci, jak przekazuje Czepkowski, prowadzili wnikliwe ustalenia w sprawie szeregu włamań do mieszkań na terenie Piekar Śląskich. W toku prowadzonych działań wytypowali pojazd, którym przemieszczali się sprawcy oraz ustalili, że kradzieży dokonywali na terenie całego województwa.

-Kryminalni z piekarskiej komendy, wspierani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, zatrzymali dwóch mieszkańców Chorzowa, którzy w chwili zatrzymania dzielili się łupami z wcześniej obrabowanego mieszkania. Mężczyźni włamywali się do mieszkań na terenie całego województwa śląskiego, skąd kradli pieniądze w różnych walutach, biżuterię, numizmaty oraz sprzęt elektroniczny, powodując ogromne straty – mówi Łukasz Czepkowski z piekarskiej komendy.

Śledczy w ramach prowadzonych działań zabezpieczyli gotówkę w różnych walutach, numizmaty, biżuterię, telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny, a także narzędzia, z których korzystali przestępcy. Podejrzani – jak mówi Czepkowski – usłyszeli zarzuty za kradzieże z włamaniem i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa jest rozwojowa. Niebawem mogą usłyszeć kolejne zarzuty. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Wideo z zatrzymania dostępne jest w mediach społecznościowych Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.