Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wójcik: Ministerstwo przeprowadza audyt wszystkich inwestycji związanych z CPK

Autor: w dniu 2024-02-28

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Marek Wójcik, wojewoda śląski. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o aukcji WOŚP, zmianach w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, nierozpatrzonych wnioskach cudzoziemców, Placu Szewczyka, decyzjach IPN w tej sprawie, CPK i prowadzonym audycie.

-Ministerstwo przeprowadza audyt wszystkich inwestycji związanych z CPK. Zarówno portu lotniczego, jak i linii kolejowych. Będzie wiadomo, czy jest ekonomiczne i racjonalne uzasadnienie budowy tych linii. Od czterech lat ci ludzie żyją w ogromnym niepokoju – mówił gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Marek Wójcik, wojewoda śląski.

-Przez cztery lata poprzedni rząd traktował ich w sposób bardzo arogancki. Pan minister Horała jest, przepraszam, symbolem aroganckich wypowiedzi. Ci ludzie mają poczucie, że nikt ich nie wysłuchiwał. Mają poczucie, że sprawa projektu CPK była działaniem bardzo politycznym – dodał wojewoda w dalszej części dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę.