Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wózek inwalidzki padł łupem złodziei

Autor: w dniu 2023-02-09

Osobowe Mitsubishi gnało ulicą jednej z miejscowości w powiecie bielskim. Do zatrzymania doszło po policyjnym pościgu. Szybko okazało się, co było przyczyną ucieczki. 

Bielscy wywiadowcy, patrolując w ubiegłą środę rejon miejscowości Landek zauważyli poruszający się z dużą prędkością pojazd Mitsubishi. Policjanci postanowili sprawdzić przyczynę tego pośpiechu.

Policyjny pościg. Uciekinier ukradł wózek inwalidzki

Uciekający został zatrzymany po pościgu, podczas którego kierowca zignorował policjantów i rozpoczął ucieczkę, gwałtownie zawracając na przejściu dla pieszych przy ulicy Strumieńskiej, po czym zaczął uciekać w kierunku Chybia. Wywiadowcy podjęli pościg, który zakończył się kilkaset metrów dalej, na polu uprawnym, a następnie zatrzymali kierowcę, którym okazał się 26 – letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego.  Policjanci rozpoznali w nim jednego ze sprawców kradzieży wózka inwalidzkiego i roweru, do której doszło w nocy z 6 na 7 lutego na jednym z bielskich osiedli. Mężczyzna miał na sobie tę samą kurtkę, w której dokonał kradzieży. Usłyszy m.in. zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kradzieży.

Skradziony sprzęt wrócił do właścicieli

W wyniku dalszych czynności bielscy stróże prawa na terenie powiatu cieszyńskiego zatrzymali drugiego z mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży. Okazał się nim 38-latek pochodzący z terenu województwa śląskiego. Policjanci odzyskali skradziony wózek inwalidzki i rower, które zostały już zwrócone właścicielom. Wózek inwalidzki był niezbędny do codziennego funkcjonowania 25-letniego Bielszczanina, który walczy o powrót do sprawności po przebytej chorobie.

Fot. KMP Bielsko-Biała

Obaj podejrzani byli wcześniej zatrzymywani przez Policję m.in. za kradzieże, włamania, rozbój i inne przestępstwa. Trwają czynności mające na celu zatrzymanie trzeciego sprawcy kradzieży.

O dalszym losie podejrzanych zdecyduje prokuratura. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.